Miejskie Centrum Dialogu
login: hasło: login
Jeżeli nie masz konta to zarejestruj się
Strona głównaAktualnościMultimediaForumO CentrumKontakt
Strona główna
Strona główna next Zapraszamy na piknik bez smartfona

Zapraszamy na piknik bez smartfona

AA

2017.06.20 14:21

24 czerwca 2017 r. - w pierwszy dzień wakacji – Miasto Kraków w ramach projektu „Bądźmy EkoCyfrowi” zaprasza do Parku Jordana na Rodzinny Piknik bez Smartfona, z okazji obchodów „Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska przed Zanieczyszczeniem Polami Elektromagnetycznymi”.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 14.00. Na wszystkich uczestników będą czekać ciekawe zabawy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz poczęstunek. Wystąpią między innymi DżoDżo z pokazem układania kostki Rubika, Małe Słowianki, chór Gospel i tancerze z pokazem Hip-Hopu.

Piknik ma przekonać rodziny, że można wspólnie i ciekawie spędzać wolny czas wyłączając na chwilę swój smartfon. W trakcie trwania imprezy przewidziano możliwość bezpłatnych indywidualnych konsultacji z ekspertami i lekarzami w zakresie zjawisk: e-uzależnienia, cyberprzestępstw oraz elektrosmogu. Dodatkowo, na mieszkańców, którzy chcą pozbyć się elektroodpadów będzie czekać Elektrobrygada. Za każdy oddany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (dla pierwszych 50 osób ) będzie można otrzymać puzzle, budzik, kostkę Rubika lub inne gadżety. O 12.30 wystąpi z dawką pozytywnej energii zespół Sound’n’Grace.

Główną inicjatorką projektu „Bądźmy EkoCyfrowi” jest Radna Miasta Krakowa Marta Patena, a organizatorem Urząd Miasta Krakowa, zaś partnerem Miejskie Centrum Dialogu. Patronatu honorowego udzielił Prezydent Miasta Krakowa.